Chceme dát kopačky alkoholu u dětí, říkají fotbalistky z Prazdroje

Kvůli unikátnímu fotbalovému turnaji Global Goals World Cup na podporu globálních cílů OSN založily zaměstnankyně Plzeňského Prazdroje ženský fotbalový tým s  názvem Kopačky. Tvoří ho tři desítky zaměstnankyň pivovaru, které nyní začínají trénovat, v  dubnu odehrají přátelské zápasy a koncem května se zúčastní turnaje na  pražském Václavském náměstí.

Global Goals World Cup je turnaj, který vznikl před třemi lety v  Kodani. Soutěží v  něm ženské týmy z  businessu i veřejného sektoru. Každý tým hraje za jednu ze  17  oblastí udržitelného rozvoje, které podporuje OSN. V  turnaji se hodnotí nejen skóre v zápasech, ale také originalita dresů, nejlepší fanklub a celková aktivita na podporu cílů udržitelného rozvoje. Letos poprvé se turnaj uskuteční v  Praze, a to 29. května v  dolní části pražského Václavského náměstí.

Hráčky prazdrojského týmu Kopaček chtějí v  rámci turnaje i přípravy na něj upozornit na  vlažný přístup dospělých vůči pití alkoholu nezletilými. „Chceme dát kopačky alkoholu u dětí i přehlížení tohoto problému ze strany dospělé veřejnosti,“ uvádí Barbora Šimůnková, která je nejen kapitánkou týmu, ale zároveň má v  Prazdroji na  starosti projekt Respektuj 18. Jeho cílem je právě upozorňovat na negativní vliv požívání alkoholu u nezletilých.

Turnaj se hraje ve formátu pět na pět, do zápasů tak nastoupí vždy čtyři hráčky v  poli a jedna brankářka. „Na začátku jsme oslovili všechny kolegyně   a  jejich zájem nás ohromil. Aktuálně máme přihlášených třicet hráček, které se budou podílet na  tréninzích a  přípravách na finálový turnaj. Moc se na zápasy těšíme. Stejnou měrou jako o  fotbal nám jde i o prosazení myšlenky odpovědné konzumace alkoholu. A  ve  větším počtu nám to půjde snáze,“ říká Barbora Šimůnková. Že jde Kopačkám nejen o sport, dokazují i další počiny týmu. Dresy budou mít z  recyklovaného textilu od firmy zaměstnávající handicapované grafiky a s  potiskem z výhradně ekologicky šetrných barev.

Prazdrojské Kopačky stihnou během přípravné fáze několik společných tréninků a  kromě toho budou své fotbalové dovednosti vylepšovat i individuálně. „Máme v  týmu i hráčky, které to s  míčem umí a na ně budeme spoléhat. Naším lídrem je Jana Kloudová, která se věnuje aktivně nohejbalu. Ona bude naším Pavlem Nedvědem i Tomášem Rosickým v  jedné osobě. Věříme, že strhne celý tým ke  skvělým výkonům a pomůže nám k  co nejlepšímu výsledku,“ říká kapitánka týmu Barbora Šimůnková. Vítěz turnaje postupuje do New Yorku, kde se utkají vítězové regionálních kol. (tz)

Foto Plzeňský Prazdroj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *