České dráhy otevírají půjčovny kol v Plzni, v Klatovech, v Domažlicích a v Tachově

České dráhy zahajují šestou sezónu půjčoven kol v Plzeňském kraji. Půjčovny budou otevřené od 30. března do 31. října. V Plzeňském kraji se otevírají půjčovny v Plzni, v Klatovech, Domažlicích a Tachově. Kola si lze nejen vypůjčit, ale také je na místo vyjížďky zdarma vlakem přepravit, případně bezplatně uschovat v některé z úschoven a vydat se na část výletu pěšky.

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 85 půjčovnách ČD, z toho 66 půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších 19 po předchozí objednávce. Loni České dráhy vypůjčily po celé republice celkem 10 513 kol. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 308 výpůjček), v Praze a okolí (2 076 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 096 výpůjček) a Olomouckém kraji (1 091 výpůjček). V Plzeňském kraji si kola zapůjčilo celkem 425 zákazníků, nejvíce na plzeňském hlavním nádraží (136 výpůjček) a v Domažlicích (128 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.

V nabídce jsou trekingová kola v dámské a pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. Možné je zapůjčit si i dětské cyklosedačky. Každé kolo je vybavené nosičem, brašnou pod rámem s nezbytným lepením a sadou nářadí. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit osobní doklad (občanský, řidičský průkaz nebo cestovní pas), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

ČD Bike v Plzeňském kraji

Půjčovny jízdních kol ČD jsou zájemcům o cyklovýlety v plzeňském regionu k dispozici v železničních stanicích Domažlice, Klatovy, Plzeň hl. n. a Tachov. Kola si lze nejen vypůjčit, ale také je na místo vyjížďky zdarma vlakem přepravit, případně bezplatně uschovat v některé z úschoven, a vydat se na část výletu pěšky.

Tratě, na kterých je přeprava kol z půjčoven ČD v osobních a vlacích v kraji zdarma:

  • trať 170 Plzeň hl. n. – Cheb,
  • trať 180 Plzeň hl. n. – Česká Kubice,
  • trať 183 Plzeň hl. n. – Železná Ruda-Alžbětín,
  • trať 184 Planá u M. L. – Domažlice,
  • trať 185 Horažďovice předměstí – Domažlice.

Stanice s bezplatnou úschovou kol

  • Plzeň hl.n.
  • Klatovy
  • Domažlice

 

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Plzeňském kraji

(platí od 30. března do 31. října 2019)

celodenní nájemné s In Kartou, jízdenkami ČD nebo jízdenkami Interrail a Eurail beze slev
kolo 180 Kč 220 Kč
elektrokolo 300 Kč *) 350 Kč *)
dětská cyklosedačka 50 Kč 50 Kč
cyklopřilba 25 Kč 25 Kč
Vratná kauce 1 000 Kč / 1 kolo nebo 2000 Kč za 2 – 5 kol

Poznámka: *) Při zapůjčení elektrokola na dva a více dní zapůjčení nabíječky na kolo zdarma.

Cyklovlaky

České dráhy letos připravily v Plzeňském kraji jízdy speciálních cyklovlaků. První vyjede 4. května 2019 z Plzně do Jesenice. Druhý cyklovlak pojede v září z Plzně přes Zdice, Příbram a Březnici do Rožmitálu pod Třemšínem. Více na www.cd.cz/zazitky v kategorii Cykloturistika.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *