České dráhy obnovují prodej rezervací. Zatím s částečným omezením

DCIM100MEDIADJI_0677.JPG

V  souvislosti s  uvolňováním opatření proti šíření epidemie COVID-19 a  s  rostoucí poptávkou po přepravě České dráhy obnovují výdej vnitrostátních místenek a rezervací míst pro přepravu kol. Rezervační systém Českých drah ode dneška, 2.  června 2020, umožňuje výdej rezervací do  vlaků na devíti dálkových linkách, místa v  ostatních spojích bude možné zarezervovat od  půlnoci z 2. na 3. června 2020. S  výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na  období od  3.  do  13. června 2020.

„Import dat o jednotlivých spojích do rezervačního systému probíhá na jednotlivých linkách postupně. Ode dneška obnovujeme prodej rezervací na čtyřech expresních a pěti rychlíkových linkách. Cestující si tak už dnes mohou koupit rezervace do vlaků na hlavních trasách, například z Prahy do Brna, Ústí nad  Labem nebo Plzně, ale také na čistě mimopražských trasách, jako třeba z Brna přes Břeclav do  Olomouce nebo z  Pardubic a do Liberce. Ostatní vnitrostátní vlaky pak do rezervačního systému doplníme do dnešní půlnoci,“ říká Jakub Chmelík, ředitel Odboru cenotvorby Českých drah.

Prodej rezervací do vlaků ČD od 2. června 2020
Od 2. června 2020 si mohou zákazníci Českých drah pořídit místenky a rezervace míst pro jízdní kola do  následujících vlaků:
– spoje SC/IC Pendolino vyhlášené v platném jízdním řádu: v celé trase vlaku na data jízdy od 2. června 2020 v rámci celého dvouměsíčního předprodeje,
– spoje linek Ex 1 Praha – Bohumín – Návsí/Nawsie, Ex 2 Praha – Horní Lideč, Ex 3 railjet Praha – Břeclav, Ex 5 Praha – Děčín / Německo, R 12 Brno – Šumperk, R 13 Brno – Břeclav – Olomouc, R 14 Ústí nad  Labem – Liberec / Liberec – Pardubice, R 16 Praha – Železná Ruda a R 19 Praha – Česká Třebová – Brno, a to na data jízdy od 3. června 2020.

K přidávání dalších linek (vlaků) do rezervačního systému bude docházet v průběhu celého dne 2. června 2020 a  v  plném rozsahu by rezervace pro vlaky na datum jízdy 3. června 2020 a dále měly být k dispozici od 00:00 hodin dne 3. června 2020.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *