Černice budou mít hřiště s umělým trávníkem i víceúčelové sportoviště

Nové fotbalové hřiště, víceúčelové a dětské hřiště. Tak bude vypadat sportovní areál v Černicích po rozsáhlé opravě, kterou realizuje město Plzeň. Stavba za více než 48 milionů korun, kterou město financuje kompletně ze svého rozpočtu, by měla být hotová nejpozději příští rok na podzim.

V areálu TJ Sokol Černice tak vznikne fotbalové hřiště s

umělým trávníkem, víceúčelové hřiště s polyuretanovým povrchem a dětské hřiště. Součástí projektu je také osvětlení sportovišť, oplocení, odvodnění, výstavba chodníků a osázení zelení. Sokol doposud využíval pouze jedno hřiště s přírodním travnatým povrchem, které je ale hlavně na podzim a na jaře enormně zatížené. Kvůli tomu tak není klub vzhledem k počtu členů schopný zajistit plnohodnotný tréninkový a herní proces.

„Vzhledem k tomu, že se do Černic stěhují noví obyvatelé, je rozvoj areálu pro náš obvod velkým plusem. Sportoviště totiž

nevyužívají pouze fotbalisti, ale také široká veřejnost a děti z mateřské a základní školy. Chtěl bych proto poděkovat městu Plzni za finanční podporu, bez které bychom tuto akci nemohli uskutečnit,“ sdělil starosta Městského obvodu Plzeň 8 – Černice Vladislav Sloup.

Zdroj: www.plzen.eu

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *