Budoucí zdravotníci budou mít učebnu přímo v nemocnici. ZČU a AKESO spojí síly i ve výzkumu

Západočeská univerzita v Plzni a zdravotnický holding AKESO rozšiřují spolupráci, která má pomoci vzdělávání budoucích zdravotníků i rozvoji moderní medicíny. V Nemocnice Hořovice vznikne specializovaná učebna a nové zázemí pro studentky a studenty Fakulty zdravotnických studií ZČU.

Až osmdesát studentů ročně už dnes absolvuje odbornou praxi v nemocnicích holdingu AKESO – například v Hořovicích, Berouně nebo na poliklinice v Praze. Nově budou mít přímo v nemocnici k dispozici moderní výukové prostory a možnost pracovat s nejnovějšími přístroji i současnými léčebnými postupy.

Spolupráce má pomoci také řešit dlouhodobý nedostatek nelékařského zdravotnického personálu v českém zdravotnictví. Studenti všeobecného ošetřovatelství, porodní asistence, fyzioterapie nebo ergoterapie tak získají ještě intenzivnější kontakt s reálným provozem nemocnice už během studia.

Partnerství ale nekončí jen u praktické výuky. Memorandum počítá také se společnými výzkumnými projekty a zapojením dalších fakult ZČU do vývoje moderních technologií pro zdravotnictví. Součástí spolupráce má být i podpora duševního zdraví studentů a zaměstnanců univerzity.

Nové propojení univerzity a nemocnic tak přinese nejen kvalitnější podmínky pro vzdělávání budoucích zdravotníků, ale také větší propojení studia s každodenní praxí a moderními trendy v medicíně.

(dp), foto ZČU Plzeň a AI