Budoucí pedagogové vysílají živě z Plzně do celého světa

Fakulta pedagogická (FPE) Západočeské univerzity v  Plzni (ZČU) navázala spolupráci s rádiem rakouské Pedagogické vysoké školy Štýrsko. Vzdělávací Radioigel (rádio Ježek) sídlí v  Grazu a Fakulta pedagogická ZČU se stala s  označením Radioigel Plzeň jeho prvním zahraničním studiem. Premiérové živé vysílání se uskutečnilo v  úterý 18. února v  Rakouské knihovně v  Evropském domě na plzeňském náměstí Republiky.

„Studenti četli své básnické i prozaické texty, povídalo se o Plzni, o loutkářství, vysílání obohatila i hudební čísla v  podání našich studentů a dokonce jsme díky našemu absolventovi Vladislavu Janouškovcovi, sportovnímu redaktorovi Radiožurnálu, ukazovali, jak se v  češtině komentuje plzeňský hokej a fotbal,“ popisuje proděkanka Fakulty pedagogické Michaela Voltrová, jak vypadalo první živé zahraniční vysílání v historii rakouského Radioigel. Vstup z  Plzně, který běžel od 18 do 19.45 hodin na webu radioigel.at, moderoval rakouský lektor působící na katedře německého jazyka FPE Jürgen Ehrenmüller. Součástí vysílání byly také dva rozhovory s  proděkankou Michaelou Voltrovou o Západočeské univerzitě, Fakultě pedagogické i samotné katedře německého jazyka.

Vedle audio vysílání lze prostřednictvím webových stránek radioigel.at sledovat také televizní vysílání IgelTV. Rádio vytváří  v režii  studentů nejen live vysílání, ale i vzdělávací obsah v  podobě podcastů, který se v  Rakousku využívá i při výuce na základních školách. Studenti díky rádiu získávají zkušenosti v  oblasti mediální komunikace, ověřují zásady hlasové výchovy, trénují práci v  týmu, profesionální vystupování a řadu dalších dovedností, které později mohou využít ve svém profesním životě.
„Pro studenty němčiny je to samozřejmě skvělá jazyková zkušenost,“ upozorňuje Michaela Voltrová a dodává, že do budoucna fakulta počítá i s  tím, že kromě live vysílání bude vytvářet i vlastní podcasty. Ty mohou být nejen v  němčině, ale i v  angličtině. Česky připravené podcasty mohou studenti učitelství německého jazyka přetlumočit do němčiny. „Pokud by měl někdo zájem prezentovat svoji práci v plzeňském Radioigel, ať kontaktuje Jürgena Ehrenmüllera,“ nabízí především studentům a pedagogům ZČU proděkanka Fakulty pedagogické, podle níž je spolupráce s  Radioigel výjimečnou formou zahraniční spolupráce.

O dalším vysílání stanice Radioigel Plzeň bude Fakulta pedagogická ZČU informovat na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ZČU Plzeň

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *