Budějčákům se vybaví maličkosti, které mají rádi na svém městě…

České Budějovice se na fotografiích většinou prezentují jako prosluněná, turisticky oblíbená destinace, zatímco očima Lenky Pužmanové jsou městem, které v sobě skrývá mnoho zajímavostí na nečekaných, často těch nejobyčejnějších místech, která by pro jiného byla fádní, nezáživná a nudná.

Autorka na svých procházkách hledá scény a momenty z českobudějovické každodennosti, které mohou být sice zaměnitelné s jiným městem, avšak Budějčákům se při pohledu na konkrétní výjevy jistě vybaví mnohé maličkosti, které mají rádi právě na svém rodišti či městě, ve kterém žijí. “Pohledy na pozoruhodné prostory, architekturu, různé předměty či situace, které si Lenka Pužmanová vybírá, jsou odrazem jejího grafického cítění, díky němuž její fotografie nabízí neotřelé a originální zachycení všedních dní v Českých Budějovicích,” uvádí publicistka Zuzana Duchková.

44 budějovických fotografií je název výstavy fotografií Lenky Pužmanové, která má vernisáž v Galerii Nahoře v Metropolu České Budějovice 8. 11. v 17 hodin. Pro veřejnost bude otevřena od 9. 11. – 31. 12. 2022.

Zdroj: Galerie Nahoře

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *