Botičky bude v Plzni rozvážet elektromobil. Dopravní podniky vsadily na alternativní pohon

Elektroauta2Veřejná doprava v Plzni patří mezi nejekologičtější městské dopravní systémy v Evropě – dvě třetiny dopravních výkonů zajišťují tramvaje a trolejbusy, které nezatěžují životní prostředí města škodlivinami. Plzeňské městské dopravní podniky považují ohleduplnost k životnímu prostředí za svou prioritu. Počínaje rokem 2019 rozšiřují Plzeňské městské dopravní podniky svou dopravní flotilu o první čtyři elektromobilní vozidla i v obslužných provozech. Informují o tom na svém webu.

V první fázi zavedení elektromobilů budou dvě užitková vozidla využita pro specialisty střediska Doprava v klidu, kteří zajišťují rozvoz tzv. botiček instalovaných na vozidla parkující v rozporu s dopravními předpisy, jedno osobní vozidlo bude využíváno jako dispečerské a poslední ze čtyř vozidel bude sloužit pro potřeby zajišťování údržby a oprav veřejného osvětlení. “Budou tak nahrazena vozidla se spalovacím motorem, která nejsou příliš vhodná pro krátké jízdy po městě. Naše společnost se tímto pilotním projektem rozhodla řešit takový provoz právě elektromobily,” píše se na webu.

Postupnou náhradou určitého počtu vozidel s konvenčním motorem chtějí dopravní podniky i v budoucnu využívat ekologicky šetrná vozidla, která neznečišťují ovzduší, nezatěžují obyvatele hlukem a snižují spotřebu přírodních zdrojů.

Foto PMDP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *