Nečekané zpestření večera zažili lidé v Částkově ulici v Plzni. V parku za domem tam poskakovala dvojice zakrslých králíků, která se zřejmě vydala na malou dobrodružnou výpravu.
Na místo dorazili strážníci městské policie, ale zpočátku to vypadalo spíš na králičí hru na schovávanou. Ušatí uprchlíci totiž před nimi obratně poskakovali mezi keři. Nakonec ale přišel ke slovu podběrák a oba králíci v něm bezpečně skončili.
Na první pohled byli v pořádku a bez známek týrání. Strážníci je proto převezli do plzeňského Útulku pro zvířata v nouzi, kde se jim dostalo potřebné péče.
A protože každý správný dobrodruh má mít jméno, dostala povedená dvojice pracovní přezdívky Bob a Bobek.
(dp), foto MP Plzeň