Blovičtí házenkáři se už těší na zahájení jarní sezóny na rekonstruovaném hřišti

Jen před pár dny byla dokončena rekonstrukce povrchu házenkářského hřiště v areálu TJ Sokol Blovice. Mnozí si jistě vzpomenou na říjen roku 2008, kdy toto hřiště bylo komplexně zrekonstruováno z původního, dlouhá desetiletí využívaného, škvárového povrchu na tehdy moderní povrch s umělou trávou. Slavnostního otevření se zúčastnil tehdejší předseda vlády ČR Mirek Topolánek. Provoz hřiště byl zahájen zápasem blovického družstva žen, které se v roce 2008 poprvé v historii stalo účastníkem I. ligy. Uvádí se to na oficiálním webu Města Blovice.

Během čtrnácti let intenzivního provozu, kdy bylo hřiště využíváno nejen místními národními házenkáři, ale také fotbalisty, volejbalisty, nohejbalisty a mnohými dalšími, byl hrací povrch už za hranicí své životnosti. Původně se udávalo, že tehdy položený koberec by měl vydržet zhruba deset let. Na jaře letošního roku podal Sokol žádost o dotaci na Plzeňský kraj. V červenci pak bylo rozhodnuto o finanční podpoře 600 tisíc korun. Další potřebný jeden a čtvrt milionu korun poskytlo město Blovice.

Součástí akce bylo odstranění původního koberce s pískovým zásypem, vyrovnání podkladní gumové plochy a finální položení nového koberce včetně vlepení lajn pro různé druhy sportů. Nový povrch je oproti původnímu vyráběn jinou technologií, je potřeba méně písku na dosypání a při dobré údržbě by měl vydržet až dvacet let.

Zdroj: Město Blovice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *