Biskup Tomáš Holub má koronavirus. Poutníkům v Teplé i papežskému nunciovi poslal vzkaz

Plzeňskému biskupství se nevyhnula pandemie koronaviru, biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí
karanténě. „Byl jsem kontaktován osobou, s kterou jsem jednal v pondělí odpoledne s tím, že u této osoby
došlo k prokázání onemocnění COVID-19. Okamžitě jsem informoval své spolupracovníky, kteří se jednání rovněž účastnili a všichni jsme nastoupili do dobrovolné karantény. Všichni jsme se také okamžitě nechali na koronavirus testovat,“ říká plzeňský biskup s tím, že zatím nebyli kontaktováni hygienou, ale použili způsob samotrasování.

Biskup plzeňský onemocněl těsně před dlouho plánovanou diecézní poutí v Teplé. Také při ní biskupství pamatovalo na všechna nařízení a protiepidemická opatření. „Po zjištění pozitivního testu jsem ihned na základě principu samotrasování kontaktoval všechny osoby, s kterými jsem přišel před mým nastoupením do dobrovolné karantény do kontaktu. Jedná se především o členy kněžského sboru. Všichni, kteří přišli do kontaktu se mnou o nebezpečí onemocnění ví a také nastoupili do karantény,“ vysvětluje svůj postup Tomáš Holub.

Biskup Tomáš Holub poslal vzkaz všem poutníkům v Teplé i papežskému nunciovi, který se poutě účastní:

Vážený a milý pane nuncie,
bratři v kněžské a jáhenské službě,
sestry a bratři,
člověk míní, Pán Bůh mění. Když jsem Vás, otče nuncie, již více než před rokem zval k nám do Teplé, nikdo netušil, jak jiná to bude pouť ve srovnání s těmi předešlými. Ale to nic nemění na tom, že jsem nesmírně rád, že jste mezi nás zavítal, i když Vás mohu nyní bohužel přivítat pouze takto na dálku.
Covid nás postavil zcela nekompromisně před skutečnost, že nejsme vládci a pány tohoto světa. A to nikdo z nás.
Nicméně to přece patří k centrální pravdě naší víry, že vládcem je Ježíš Kristus! Náš Mistr a Pán, který nás miluje a opakuje nesčíslněkrát to, co se pro naši diecézi stalo mottem letošního tak jiného roku: Nebojte se!
A tak ze své covidové izolace Vás všechny znovu povzbuzuji: sestry a bratři, nebojme se!
I když nás teď kvůli karanténě téměř třetiny kněží zase dva týdny na mnoha místech čekají bohoslužby slova místo slavení eucharistie, i když mnohé, na co jsme zvyklí, se mění a to rychleji, než jsme si dokázali představit, nebojme se: náš Pastýř je dobrý a vede každého z nás. S láskou a něhou i vnímavostí pro naše starosti a radosti.
Sestry a bratři, jsem v duchu s Vámi, stejně jako biskup František i otec generální vikář Jakub. Žehnám Vám,
myslím na Vás a k oltáři pomyslně přináším s Vašimi prosbami i ty mé: za radost z evangelia mezi námi, za vnímavost pro vanutí Ducha v naší diecézi a za ochotu být společně na cestě do Božího království měnící se krajinou dnešních dnů.
Váš biskup Tomáš

Zdroj: Biskupství plzeňské

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *