Bayern Park je bavorskou jedničkou mezi zábavními parky. A Češi jsou tam vítáni

Ve velkolepém rodinném zábavním parku Bayern Park v Dolním Bavorsku, poblíž města Dingolfing ve Fellbachu, asi 110 km od hraničního přechodu Železná Ruda a 130 km od hraničního přechodu Strážný směrem na Deggendorf, čeká na návštěvníky více než 80 atrakcí pro malé i velké. Setkali jsme se s marketingovým ředitelem panem Walterem Kagerbauerem a zeptali se:

Na co se můžeme v Bayern Parku těšit?

Čeká na vás například jízda na raftech na divoké vodě, bobová dráha Twinbob, jízda na pneumatice či na klasické horské dráze. Velmi populární je jízda na vodní skluzavce na kládě. Je zde 14 metrů vysoká horolezecká stěna, dále adrenalinová atrakce Duel orlů a spousta dalších.

Má zábavní centrum atrakci, kterou bychom nazvali NEJ?

Je to nejextrémnější horská dráha v Německu s poetickým názvem Čarostřelec. Je dlouhá 483 metrů s výškovým rozdílem 33 metrů, rychlostí 80 km/hod. a má vůbec nejvíce jízd­ních figur ve srovnání s ostatními dráhami v celém Dolním Bavorsku. Její dvě kola prolétnete za 45 sekund. Z 0 na 80km/hod zrychlíte za necelé 3 sekundy. Kromě průjezdu nástupním místem nepojedete ani kousek rovně. Čekají na vás čtyři děsivé otočky, z toho se třikrát obrátíte hlavou dolů.

Je Čarostřelec bezpečný?

Dráha prochází pravidelnými technickými kontrolami a je opravdu bezpečná. Mnozí návštěvníci se po prvním svezení odváží jet i vícekrát. Čarostřelec baví všechny, kteří milují vzrušení a adrenalinové zážitky. Za jízdu se nepřiplácí, je už v ceně vstupenky.

Lze v Bayern Parku nalézt také něco klidnějšího?

Samozřejmě. Je rájem pro celou rodinu. Nabízíme projížďku parníkem po zdejším jezírku či okružní plavbu na otevřených gondolách po zámeckém parku včetně projížďky jeskyní. Velkolepá je sokolnická show. Během ní uvidíte nádherné dravce, jako je orel stepní, sup, sokol a další. Děti se u nás vyřádí na trampolínách, lezeckých stěnách, dětských hřištích, kolotočích a dalších zajímavostech. Máme i hodně atrakcí pro úplně nejmenší děti, jako třeba vláček, klouzačky nebo malé ZOO.

Co je vaší současnou novinkou?

Slavnostně jsme otevřeli vodní svět plný zábavy s pirátským ostrovem. Na ploše 500 metrů čtverečních jsou dvě pirátské lodi a dalších 14 vodních zastavení, kde si děti opravdu přijdou na své. Jen pro zajímavost, pod pirátským ostrovem je velká podzemní čistička vody o kapacitě 50 000 litrů.

Je tedy Bayern Park ideálním místem pro celodenní zážitky?

Jednoznačně ano. Oslavte letošní Den české státnosti 28. září u nás v Bayern Parku. Celý areál je bezbariérový a pohodlný i pro vozíčkáře. Je zde spousta zajímavých míst k příjemnému posezení, znamenité zázemí pro občerstvení, hygienu a relaxaci. Návštěvníka hýčkáme od prvního okamžiku. U vchodu jsou zamykatelné skříňky, u každé aktrakce je dozor, který se vám postará o batožinu. Máte děti, které by delší cestu po parku nezvládly? Nevadí. K dispozici je vozíček, na kterém si areál projedou.

Otevřeno je denně od 9:00 do 18:00 hodin. V neposlední řadě mohou motoristé využít zdarma velké parkoviště. Na něm jsou také vyhrazeny otevřené garáže pro návštěvníky, kteří přijedou se svými čtyřnohými mazlíčky. Psi všech plemen mají do Bayern Parku vstup zakázán.

„Co nejsrdečněji zveme české návštěvníky k nám do Ba­yern Parku,“ vzkazují všem marketingový ředitel pan Walter Kagerbauer a koordinátorka česko–bavorské spolupráce Simona Fink. (re)

Foto: Ba­yern Park

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *