Až do neděle si můžete prohlédnout zahradní betlém Jiřiny Andrlíkové z Příchovic

Až do neděle 6. ledna si můžete přijít prohlédnout betlém lidové řezbářky a malířky paní Jiřiny Andrlíkové na zahradě jejího domu v Příchovicích na jižním Plzeňsku.

Na betlému začala Jiřina Andrlíková pracovat v roce 1989. Podle ní má dnes už na dvě stovky postaviček. Většina figurek jsou odrazem běžného života a jejich výčet je pestrý. Součástí je například selský dvůr, kde jsou slepice, husy, ale vidět zde návštěvníci mohou i klasickou zabíječku. Přibyla také chalupa a stodola, kterou vytvořil syn paní Andrlíkové. A součástí zahradní expozice je i pravé peklo s Luciferem a s čertem, který nese do pekla neposlušnou holku.

Do Příchovic se dá dostat autem odbočkou z Přeštic směrem na Nepomuk, autobusem, anebo vlakem do Přeštic a pak půlhodinovou procházkou. Z Přeštic do Příchovic se jde po žluté značce.

Zahradní betlém Jiřiny Andrlíkové je pro veřejnost otevřený do Tří králů, tedy do neděle. Z ulice můžete vejít do zahrady volně od 10 do 19 hodin. Nesmíte ale za sebou zapomenout zavřít vrátka.

Snímky Český pohled

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *