Autobusová doprava na Karlovarsku přechází na prázdninový provoz. Hejtman nařizuje regulační opatření v dopravě

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis vydal novelu nařízení o regulačním opatření ve veřejné dopravě,  která platí od 24. 3. 2020 do odvolání. Prakticky se jím prodlužuje platnost původního nařízení. (Původní nařízení jsme zveřejnili 16. března pod titulkem “Karlovarský hejtman Petr Kubis vydal nařízení pro veřejnou dopravu v regionu”). Zároveň hejtman doporučuje primátorce Karlových Varů, starostkám a starostům měst, jež jsou objednateli veřejné linkové dopravy nebo městské hromadné dopravy, vydání obdobného nařízení pro jimi objednávanou veřejnou dopravu.

Další opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. „prázdninového provozu“.  Opatření na území regionu vstoupí v platnost během čtvrtka 26. 3. 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávacích zařízeních od 12. 3. 2020. Kraj zároveň doporučí městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

„Zavedení prázdninového provozu ve veřejné linkové dopravě znamená, že spoje, které jezdí pouze ve dnech školního vyučování, nebudou dočasně v provozu, naopak spoje, které jezdí pouze o prázdninách, začnou jezdit,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Hurajčík. Technicky toho lze dosáhnout schválením výlukových jízdních řádů, kterými se u „školních“ spojů rozšíří platnost omezení provozu o časový úsek (nejede: 26. 3.2020 – 30. 4.2020), u „ prázdninových“ spojů se období provozu rozšíří o časový úsek (jede: 26. 3.2020 – 30. 4. 2020). „Platnost výlukových jízdních řádů pak můžeme ukončit ve chvíli, kdy se situace ohledně šíření koronaviru změní natolik, že se žáci škol budou moci vrátit do vyučování. V takové chvíli okamžitě začínají platit běžné jízdní řády,“ dodal Martin Hurajčík s tím, že kraj ale zároveň dbá na to, aby se lidé po celém regionu bez problémů dopravili do práce a zpět. Dopravci na opatření upozorní cestující vyvěšením informačního letáku přímo v autobusu.

„Dočasné zavedení prázdninového provozu jako krizového opatření také sníží finanční náročnost systému provozu veřejných autobusových linek, a to s ohledem na omezení případných ztrát dopravců,“ uzavřel Martin Hurajčík.

Zdroj: Karlovarský kraj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *