Atletický stadion ve Skvrňanech bude mít nové zázemí. Přibude i občerstvení

Plzeň vylepší služby na svém atletickém stadionu ve Skvrňanech. Ještě letos tam otevře nový jednopodlažní objekt s  občerstvením a zázemím pro návštěvníky, na jehož rovné střeše vznikne venkovní terasa. Budova vyroste na jižní straně areálu u Vejprnické ulice, plochy pro sportování dětí a mládeže se nijak nezmenší, současně ale nové zázemí s  užitnou plochou 122 metrů čtverečních bude v  centru tréninkového dění. Projekt má na starost Odbor správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, náklady na výstavbu jsou 5,85 milionu korun.

Radnice chce zajistit vhodné podmínky pro návštěvníky areálu, dosud tam chyběly. Rodiče budou moci v  novém zázemí čekat na děti v  době jejich tréninku, sportovci se tam mohou občerstvit. Po výstavbě objektu se rozšíří skladovací prostory, zvýší se také počet toalet v  areálu. Budova s  venkovní terasou bude sloužit i jako tribuna v  případě sportovních soutěží.

Výstavba objektu o rozměrech zhruba 25 x 6,2 metru s  výškou 3,4 metru byla zahájena vloni v  zimních měsících, termín dokončení je stanoven na měsíc září 2019. Stavba je navržena jako zděná se stropní konstrukcí z  předpjatých panelů, založená na železobetonových pásech. Objekt bude obložen cementotřískovými deskami ve žluté barvě a navazuje tak na stávající objekt atletické hlavní tribuny. Základem jsou jednoduché tvary a funkční design. (tz)

Plánek MMP

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *