ANO chce za hejtmana Romana Zarzyckého. Rozhodl o tom krajský sněm hnutí

Krajský sněm Hnutí ANO zvolil dnes kandidáty do podzimních voleb. Nejvyšší orgán Plzeňského kraje zvolil kandidáta na pozici hejtmana i celou kandidátní listinu, v jejímž čele stanul Roman Zarzycký.

Volba proběhla hned v 1.kole, na lídrovi byla 100% shoda krajského předsednictva i všech delegátů z celého regionu. ANO působí v 7 oblastech – Plzeň, Klatovy, Rokycany, Tachov, Plzeň sever, Plzeň jih a Domažlice. V celém kraji má několik stovek členů a významný počet sympatizantů.

Zarzycký je v současné době 1. náměstkem primátora města Plzně, v roce 2018 dovedl Hnutí ANO v Plzni k vítězství. Zároveň je krajským předsedou hnutí ANO a v roce 2018 vedl jednání o koalici, kdy se poprvé začalo Hnutí ANO podílet na vládě nejen v Plzni, ale také v plzeňských obvodech.

Do jeho současného pracovního portfolia patří mj. Strategické řízení firem s majetkovou účastí města, podpora Sportu a investice do sportovní infrastruktury v Plzni. Pod jeho přímým vlivem jsou také Plzeňské městské dopravní podniky, kde je předsedou představenstva a činnost vykonává bez nároku na honorář.

Před vstupem do politiky v roce 2014 získal mnoho zkušeností v manažerských pozicích. Několik let působil jako ředitel plzeňského hokejového klubu a v minulosti řídil v regionech mediální zastoupení sítě rozhlasových stanic Evropa 2, Frekvence 1 a rádia Impuls. Vystudoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor marketingové a sociální komunikace. Je mu 42 let a má 3 děti.

„Plzeňský kraj má co zlepšovat. Počínaje dostupnou zdravotní péčí, přes stabilní sociální programy, udržení služeb na venkově, nakládání s vodou v regionu, koordinovanou podporu sportovních klubů i spolků, až po rychlejší výstavbu důležité dopravní infrastruktury. Známe potřeby obyvatel kraje a pracujeme na přípravě programu, který nabídne jejich komplexní řešení. Do voleb povedu silný tým a vím, že se na něj mohu lidsky i odborně spolehnout,” říká lídr Roman Zarzycký.

Zdroj: Hnutí ANO

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *