Advent v Třemošné: koncerty, jarmarky i charitativní běh

Advent začíná letos hodně brzy, už koncem listopadu. Města a obce na čtyři předvánoční týdny připravují řadu akcí, které mají lidem zpříjemnit čekání na Ježíška. V Třemošné chystají na období adventu a Vánoc už tradičně bohatý program. Zahájí ho rozsvícením vánočního stromu v pátek 25. listopadu v 17 hodin na náměstí.

Tradici má v Třemošné i adventní jarmark. Ten se uskuteční hned v sobotu 26. listopadu u domu Exodus. Sejdou se tam nejen místní, ale i lidé z okolních měst a obcí. Při kulturním programu a hrníčku se svařákem se vytvoří pravá sváteční atmosféra. Jarmark začne hodinu po poledni a nabídne řemeslné výrobky, mošt i dobroty z jablek i další zboží i občerstvení. Odpoledne oživí vystoupení žáků Mateřské i Základní umělecké školy. A na závěr programu bude v zahradě domu Exodus rozsvícen betlém, který až do ledna všem kolemjdoucím připomene, že je tu období klidu a míru.

Současně s jarmarkem se v Domě dětí a mládeže Kamarád v Tyršově ulici uskuteční tvořivé dílničky, kde si bude moci každý vyrobit vlastní vánoční dekorace.

Dům dětí Kamarád na další sobotu chystá mikulášskou zábavu. Nadílku tam totiž děti dostanou už 3. prosince. A kromě sladkostí se mohou těšit i na pohádku. Tu O statečné princezně Máně prý zaručeně ještě neviděly ani neslyšely.

Bronzová neděle 4. prosince bude v Třemošné patřit sportu a charitě. Už ráno se v areálu Tatranu začnou scházet malí i velcí sportovci. Pořádají tam totiž charitativní běh pro Exodus nazvaný SPOKE RUN. Dětské závody začínají v 10 hodin dopoledne a na start toho hlavního se běžci postaví o hodinu později. Veškeré zaplacené startovné půjde přímo na účet Sdružení občanů Exodus.

Město má v adventním programu také dva koncerty a jedno pěvecké vystoupení. První koncert se uskuteční v pátek 9. prosince v domě Exodus, druhý pak v úterý 20. prosince v plzeňském Parkhotelu. Na něm se představí žáci Základní umělecké školy Třemošná. A o den později se při zpívání na schodech v budově základní školy setká s mladými pěvci i třemošenská veřejnost. A když už jsme zmínili školu, v ní bude 15. prosince den otevřených dveří spojený s jarmarkem, kde bude možné zakoupit výrobky, které vznikly pod rukama místních školáků.

Co by to bylo za Štědrý den bez koled. Za domem Exodus se sejdou všichni, kdo se už nebudou moci dočkat Ježíška, aby si napínavé čekání zkrátili společným zpíváním, samozřejmě i se svařákem nebo horkým čajem v ruce.

Program pak vyvrcholí na Boží hod vánoční Českou mší vánoční v kostele v Ledcích.

Kompletní program:

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *