Na Plzeňské dny urgentní medicíny přijedou do Plzně špičkoví odborníci mnoha zdravotnických oborů

Zdravotničtí záchranáři z celé republiky i blízkého zahraničí se 27. a 28. února již podeváté sejdou v Plzni zdravotničtí záchranáři z celé republiky i blízkého zahraničí. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje pořádá v plzeňském Parkhotelu další ročník prestižního kongresu s názvem Plzeňské dny urgentní medicíny. Do západočeské metropole se i tentokrát sjedou špičkoví odborníci mnoha oborů. Program kongresu bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 27. února v půl desáté dopoledne.

“Hned po zahájení konference vystoupí doktorka Jana Šeblová se zamyšlením, zda patříme do urgentní Evropy. Následovat budou přednášky velmi významných hostů – kardiochirurga prof. Jana Pirka a nestorky české intenzivní medicíny doc. Jarmily Drábkové. Další přednáškové bloky pak budou patřit problematice infekcí a toxinů kolem nás, kardiopulmonální resuscitace či zajímavému tématu s názvem Co většinou rutinně v PNP nepoužíváme,” říká vedoucí oddělení mediální komunikace plůzeňské záchranky Vítězslav Sladký.

Vysoce ceněné jsou také wokshopy, které tradičně kongres doprovází. Letos budou na téma Anestezie a analgezie u dětí, EKG v PNP pro nelékaře stručně a prakticky a Stop the Bleed aneb Tak už to zastav!
“Jsem rád, že se nám i letos podařilo do kongresového centra v Parkhotelu přilákat celou plejádu naprosto mimořádných osobností,” uvádí ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička s tím, že se konference samozřejmě aktivně zúčastní i řada lékařů a zdravotnických záchranářů z hostitelské ZZS PK.

Zdroj: ZZS PK

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *