Pětiměsíční velbloudice dostala jméno Aiko. Je dvacátým plzeňským velbloudětem

Před pěti měsíci, přesně 27. dubna se v Zoologické a botanické zahradě města Plzně narodilo mládě velbloudici Kayle. Mládě pokřtila zoo v úterý. Dostala jméno Aiko. Kmotrou velbloudice se stala radní pro oblast školství města Plzně Lucie Kantorová.

„Aiko je mým prvním zvířetem, jemuž jsem se stala kmotrou. Je pro mě ctí pokřtít velblouda v naší krásné plzeňské zoo, když máme toto zvíře i v našem městském znaku. Přeji krásné velbloudici Aiko, aby se jí zde líbilo a především dobře rostla,“ popřála při křtu v zoologické zahradě radní pro oblast školství Lucie Kantorová, která obdržela pamětní list kmotry zoologické zahrady a slíbila, že se bude pravidelně za Aiko vracet.

V letošním roce odchovala Kayla své premiérové mládě, které je zároveň již dvacátým odchovaným velbloudem v zoologické zahradě v Plzni. Samici Kaylu s mládětem Aiko ve zdejší zoo doplňují samec Mulisák a nově přivezená roční samice z ostravské zoo Terezka.

Novodobý chov velbloudů dvouhrbých začal v plzeňské zoologické zahradě na Lochotíně v roce 1994 dovozem samic Goldie a Gappy z Liberce a samce Haštala z Ústí nad Labem. V roce 1997 se narodilo první mládě – samice Josefína.  Samce Haštala nahradil po čase samec Mulisák. Velbloudi jednohrbí i dvouhrbí byli v Plzni chováni průběžně od éry zoo v Doudlevcích od 50. let minulého století. (tz)

Foto MMP

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *