Poslanec a farmář Pavel Šrámek: “Lidé, přijďte k volbám a volte lidi, ne jen strany,” to je můj vzkaz voličům

Nejlepší ekolog je správně hospodařící zemědělec, sojové mléko je podvod na spotřebitele a firma Milknatur v Líních u Plzně produkuje opravdové, plnohodnotné a neošizené potraviny – tak mluví o svém podnikání poslanec a farmář Pavel Šrámek (ANO). Tentokrát jsme se v rozhovoru zaměřili především na jeho politickou činnost. Do Poslanecké sněmovny kandiduje znovu za hnutí ANO 2011.

 

Poslanec a farmář – tohle spojení k vám patří. Jak to funguje?

Myslím, že se to perfektně doplňuje. Snažím se vyrábět kvalitní a zdravé české potraviny a zároveň se ve sněmovně snažím podporovat právě české potraviny, bojovat proti dvojí kvalitě potravin v EU a podporovat hlavně ty zemědělce, kteří hosdpodaří dobře a správně, mají vyrovnanou živočišnou a rostlinnou výrobu. Tvrdím, že nejlepší ekolog je správně hospodařící zemědělec.

Za pár desítek hodin jsou tady sněmovní volby. Svou kampaň jste nazval “Číslo 6 žije”. Jste na šestém místě kandidátky ANO 2011 v Plzeňském kraji. Jak vidíte svou šanci znovu usednout v poslanecké lavici?

Moji práci poslance v minulém období zhodnotí moji voliči. Pokud jsem pracoval dobře a něco pro ně a naše zemědělství udělal, pak mi dají svůj preferenční hlas, zakroužkují na kandidátce ANO číslo 6. Beru to jako výzvu a já mám výzvy rád. Tvrdím, že lidé by neměli slepě volit jen stranu vhozením čistého lístku do volební urny, ale měli by volit především lidi. Měli by využít vedle svého práva volit i svoje druhé, daleko důležitější právo, a tedy 4 preferenční hlasy a zakroužkovat na volebním lístku lidi, které znají a ví, co od nich čekat. Vhozením prázdného lístku vlastně často volí anonymní kandidáty, kteří se mnohdy bez práce schovávají za loga svých stran, aby se na 4 roky pohodlně usadili v lavicích v parlamentu a pobírali poslanecký plat a prebendy. Lidé, přijďte k volbám a volte lidi, ne jen strany, to je můj vzkaz voličům.

Jak jdou dohromady zemědělství a zahraniční politika? Obojímu se ve Sněmovně věnujete. 

Obojí spolu úzce souvisí, více, než si kdokoliv dokáže představit. V Evropě a hlavně v EU, až téměř 40 % rozpočtu tvoří právě zemědělství.  Správně vyjednat podmínky pro ČR, je tvrdá zahraniční politika.

Co říkáte zemědělské politice Evropské unie?

Vedle toho, co jsem již zmínil výše, společná evropská zemědělská politika je klíčová věc v EU, ale lidé v ČR si to moc neuvědomují. Tak, jak si vyjednáme podmínky pro období 2020-2027, což se bude dít v následujících letech, ovlivní výrobu potravin a hlavně vzhled naší krajiny naprosto zásadně. Chceme-li dále devastovat naši půdu, brát z ní co jde a nic jí nevracet, pak výsledky budou tristní. Chceme-li, aby ČR byla v EU sebevědomou zemí s potravinou soběstačností a bezpečností, pak potřebujeme zásadní strukturální změny nejen české zemědělské politiky, ale hlavně politiky celé Evropské unie. A to ovlivníme my jako politici. Pokud však do Bruselu budeme na vyjednávání posílat lidi, kteří ani neumí anglicky, pak to s námi moc dobře nedopadne.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *